Giyim Tarzları

Feminen Giyim Tarzı-Feminen Kombinler

15.02.2019
49
Feminen Giyim Tarzı-Feminen Kombinler

Giyim Tarzları arasında kombinlerin düzenlenmesinde ve bir araya getirilmesinde işçiliğin oldukça ön planda olduğu, çekiciliğe ve romantizme önem veren feminen giyim tarzı, her kadının mutlaka dolabında yer vermesi gereken bir stildir.

Feminen Giyim Ne Demek?

Dilimizde kadınsı anlamına gelen feminen kelimesi, moda dünyasında da, aynı şekilde kadını ön plana çıkaran ve vücut hatlarını vurgulayan romantik ve çekici giyim tarzı anlamına gelmektedir.

Feminen Giyim Tarzı

Feminen Giyim Tarzı

Spor giyim tarzı ile hatta daha da zıt olan maskülen tarz ile  tam aksi bir rotadan olan feminen giyim tarzı daha çok elbise, etek, kaşe motların ağırlık verildiği bir giyim tarzıdır diyebiliriz.

Günlük yaşamda kolaylıkla kullanılabilen feminen tarz kombinler  genel olarak hanım hanımcık giyinmek  düşüncesi ile türetilmiştir.

Feminen Giyim Tarzında Nasıl Giyinilir?

Belin ön plana çıktığı kloş eteklerle, kadınsı görünüme rahatlıkla ulaşabilen hanımlarımız, bu havayı yakalayabilmektedir.

Feminen kıyafetler genellikle kiloş eteklerin ve ince topukların sıklıkla kullanıldığı giyim tarzıdır diyebiliriz.
Feminen giyim tarzını ön plana çıkaran en önemli özelliklerden biri kadınsı giyim tarzı olmasıdır.

Gerektiğinde cesur çizgilerden kendini alıkoymayan, gerektiğinde ise gayet iddiasız giyim stillerinden biridir feminen tarz. Bu nedenle her türlü bakış açısına rahatlıkla hitap edebilmektedir.

Feminen tarzın bu yapısı nedeni ile gerekse sokak ve iş ortamlarında rahatlıkla giyilebileceği gibi, ciddiyeti ve sosyete ortamlarını da en fazla kaldıran giyim tarzıdır diyebiliriz.

Feminen giyim tarzı bünyesinde romantik çizgilerin en fazla kullanıldığı tarzdır.

Örneğin Rihanna’ya ait bir feminen kıyafet

Feminen giyim tarzı en fazla beli ince gösteren detayların kullanıldığı kıyafetleri ön plana çıkartır.

Kloş kesim etek ve elbiseler fazlasıyla yer bulmaktadır. İnce detaylı şık bluzlar, tarzın çizgileri arasında yer alır. Tül ve dantel detaylar sıklıkla kullanılmaktadır.

Feminen  kıyafetlerde özellikle fiyonk, taş ve boncuklar  sıklıkla kullanılan objeler arasında yer almaktadır.

Desen ayrıntılarında ise giyinilecek mekana göre değişiklik gösteren, yer yer abartıdan uzak yer yer ise cesur çizgiler kullanılmaktadır.

Çiçek desenleri Bohem Giyim Tarzı kadar olmasa da feminen giyim tarzında da kullanılmaktadır. Bu desenler daha çok daha küçük ve sade şekilde kıyafetlere yansıtılır.

Feminen giyim tarzında çiçek desenleri de kullanılabilmektedir ancak diğer tarzlara göre daha küçük ebatlı çiçek desenleri kullanılmaktadır.

Feminen Giyim Tarzında Ayakkabı

Ayakkabı olarak, ince topuklu ayakkabılar tercih edilir.

İnce topuklu ayakkabılara ek olarak dikkat çeken bir önemli diğer detay ise, ayakkabının ışıltılı taş çeşitleri, dantel parçaları gibi çeşitli aksesuarlarla zenginleştirilmesidir.

 

Feminen Giyim tarzında ayakkabılar daha çok ince topuklu olarak tercih edilebilmektedir.

 

Ayakkabıların bu şekilde çeşitli aksesuarlarla bütünleştirilmesi, genel kombin içinde saç, toka, kemer, çanta gibi diğer aksesuarlarla ile de rahatlıkla bütünleşmesini sağlar.

Romantik Giyim Tarzı ve Feminen Kıyafetler

Feminen Kıyafetler Nerede Tercih Edilir?

Feminen kıyafetlerin en fazla kullanım alanı özel davetlerin yer aldığı salonlardır. Çünkü burada genellikle daha kadınsı ve çekici kıyafetler tercih edilir. Feminen giyim tarzı aynı zamanda şıklığın temsilcisi olarak geçmektedir.

Karşı cinsin davetlerde özellikle takım kıyafet ve simokin gibi giyim tarzlarını tercih etmesi nedeni ile, karşı cinsin kıyfatine bu anlamda en fazla uyum sağlayan kıyafet çeşididir diyebiliriz.

Feminen giyim tarzı sıklıkla davet ve özel toplantılarda tercih edilebilmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri karşı cins kıyafetiyle daha uyumlu ve daha ciddi bir görünüme sahip olmasıdır.

Feminen giyim tarzı her ne kadar davetlerde sıklıkla kullanılıyor ise de, günün her anında da kullanılmakta bir beis görmemekteyiz. Bunun nedeni kadınların en çok sevdiği giyim tarzlarından biri olması nedeni ile, gerek sokakta, gerek evde, gerekse iş yerinde sıklıkla bu giyim tarzıyla alakalı kombinlemeleri rahatlıkla yapabiliriz.

Feminen Erkek Giyim

Maskülen giyim tarzı ülkemizde çok sık kullanılıyor olsa da, bunun tam tersi olan feminen erkek giyim çok az kullanılmaktadır. Genellikle feminen giyim kadınlar ile bütünleşmiştir ancak örnek olarak nadirde olsa feminen erkek giyime de denk gelebiliriz.

Feminen Erkek Giyimine bir örnek

Feminen Giyim Tarzında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Feminen tarz şık giyim tarzları arasında yer alması nedeni ile kombinleme büyük önem arz eder.

Doğru ayakkabı ve aksesuarlar bir arada kullanılmalıdır.

Vücut hatlarınızı ortaya çıkaran siyah mini bir elbise, ona uyacak ince topuklu bir ayakkabıyla kombin edilebilir.

Feminen giyim tarzı elbiseler, pek çok yerde kullanabileceğiniz, kurtarıcı elbiselerdir. Sade elbiseniz, aksesuarlarla zenginleştirilerek, çekici bir görüntü elde edilebilir.

Gece davetlerinde, danteller önemli bir detayı oluşturmaktadır. Böyle davetlerde kullanılmak üzere, dolabınızda kırmızı dantelli veya siyah dantel detaylı mini elbiseleriniz size rahatlık sağlayacaktır.

Mini elbiseler kadar, uzun elbiselerde böyle davetlerde kullanılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken, ayakkabı ve elbisenin boyudur. Eğer uzun bir elbise tercih ediyorsanız, ayakkabı topuklarınız mutlaka elbise eteğinin altında kalmalıdır ve elbiseniz yeri süpürmelidir.

Pantolon giydiğiniz zamanlarda da, aynı şekilde bilekten bağlamalı, kalın topuklu ayakkabılarınız, pantolonunuzun içerisinde kalacak şekilde olmalıdır. Tercihiniz mini bir elbiseden yanaysa, ayakkabı olarak stiletto tarzı benimsemeniz önerilebilir.

Transparan detaylar, feminen giyim tarzı modasında oldukça yer bulan parçalardır. Transparan sırt detaylı bir elbise seçebileceğiniz gibi, transparanı kıyafet içinde bir detay şeklinde kullanmanızda mümkündür.

Kalem etek ve elbise modelleri de örnek verebileceğimiz parçalar arasında yer almaktadır. Giyebileceğiniz kalem eteğinizin üzerine kullanacağınız bluzda, göğüs dekoltesine yer vererek çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunu bir gömlek yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. Altına giyeceğiniz, bilekten bağlamalı, gold ayrıntılara sahip bir ayakkabıyla tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Feminen giyim tarzı modasını benimseyenlerin, kullandığı bir diğer giyim parçası da göğüs transparanına sahip, mini tulum modelleridir. Bu tulumlarda da stiletto oldukça zarif bir tamamlayıcı olarak görülmektedir.

Sizde, bahsettiğimiz parçaları, zevkinize usygun bir şekilde kombin ederek; fırtınalar estiren bu tarza ayak uydurabilir ve günün şık kadınlarından olabilirsiniz. Bunu yaparken, verdiğimiz tüyoları göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır.

Feminen Giyim Tarzı İle İlgili Resim Galerisi

 

 

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail listeme kayıt olursanız, son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz!

Tebrikler! Başarılı Bir şekilde Abone Oldunuz

Ops.. Bir Şey Yanlış Gitti

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Nisa dedi ki:

    Giyim tarzını belirlerken Feminen giyim tarzı modasının farkı ile her açıdan doğru etki oluşturmak mümkün. Bu açıdan yazınızda farklı özelliklere deyinmeniz ve çok açıklayıcı bilgiler vermeniz çok güzel olmuş.

  2. Derya dedi ki:

    Tarz olabilmek için o kadar farklı yolları deniyoruz ki bir türlü de denk getiremiyoruz. Bu yazı sayesinde güzel fikirler edinmiş olduk. Farklı kıyafetlerden harika bir tarz oluşturabiliriz.

  3. Mehtap dedi ki:

    Harika bir yazı olmuş. Stil oluşturmada çok önemli bir rehber. Hem romantik hem de çekici olmak için bu tarzı yakalamak her zaman farkı ortaya koyacaktır.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.