Giyim Tarzları

Hanım Hanımcık Nasıl Olunur? Ağırbaşlı Kombinler

Hanım Hanımcık Nasıl Olunur? Ağırbaşlı Kombinler

Hanım hanımcık nasıl olunur? Hanım hanımcık elbise, kıyafet seçimleri nasıl yapılmalı? Saç Modellerinde nelere dikkat edilmeli? Makalemizde hanım hanımcık olmak isteyen herkesin dikkat etmesi gereken bilgileri tüm detaylarıyla paylaşacağız.

Nedir Bu Hanım Hanımcık ?

Çoğu kişi ne kadar hanım hanımcık bir kızsın kelimesini duymuştur veya duymak ister. Hanım hanımcık kelimesinin kökekinde ağırbaşlı olmak geçer. Sadece giyim tarzları ile değil, davranış tarzıyla da hanım hanımcık kelimesi çok kişi için kullanılabilmektedir.

Hanım hanımcık giyinmek daha çok iddialı olmayacak şekilde toplumun genel kabul görmüş kurallarına göre giyinme şeklidir.

Ağırbaşlı Kadın veya Hanım Hanımcık Nasıl Olunur ?

Ağırbaşlı kadın genellikle sivri hareket ve sözleri olmayan, yumuşak ve duygu dünyasında yaşamayan, giyim tarzı kombinleri ve saç modelleriyle uç tercihlerden uzak duran, toplum ağzıyla oturmasını kalkmasını bilen kadın demektir.

Hanım hanımcık toplumun genel kabul gördüğü giyinme tarzları arasındadır

Eğer hanım hanımcık nasıl olunur bilmiyor  ve ağırbaşlı bir kadın olmak istiyorsanız, toplumun tüm kaidelerini göz önünde bulundurmalısınız dersek yalan olmaz.

Hanım hanımcık olmak için ne yapmalıyım?

Hanım hanımcık veya ağırbaşlı kadın olmanın temelinde çok fazla uç giyinmemek, maskülen giyim tarzlarından bir miktar uzak durmak, feminen giyim tarzları ile farklı olmak koşuluyla  kıyafetlerde transparan ve derin yırtmaçlardan uzak durmak, fazla dar, fazla vücuda yapışan kıyafetlerin yanı sıra belli bir giyim tarzında çok fazla abartıya kaçmamak geçer.

Hanım hanımcık olmak veya böyle anılmak istiyorsanız, öncelikle bulunduğunuz toplumun genel kurallarını, coğrafi yapısını ve en önemlisi genel kabul görmüş kitapsız yasalarını göz önünde bulundurmalısınız.

Günlük hanım hanımcık sayılabilecek bir kombin

Örneğin ; İzmir’de hanım hanımcık bir kızsın diye övülen bir kişi, Konya’da biraz açık giyinmemiş misin sorusuyla karşılaşabilir, hatta muhafazakarlığın daha da arttığı şehirlerde başını neden açıyorsun, kapalı olman gerekmez mi gibi bir eleştiriye de maruz kalabilir.

Bu yüzden hanım hanımcık giyinmek için öncelikle toplumunuzu iyi analiz etmeli ve ona göre saç modelleri, kombinler oluşturmaya karar vermelisiniz.

Bölgelere ve Koşullara Göre Hanım Hanımcık Giyinmek

İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin gibi özellikle sıcaklığın ve nemin daha fazla hissedildiği deniz kenarı bölgelerinde, eğer çok muhafazakar bir aile veya çevreniz yoksa hanım hanımcık giyinmek diğer bölgelere göre biraz daha geniş kapsamlı olabilir.

Sıradan bir pantolon hatta çok kısa olmamak kaidesiyle kapri tarzı pantolonlar ve sıradan bir kısa kollu tişört bile hanım hanımcık görünmenizi sağlayabilir. Önemli olan size bakıldığında göze çarpan detayların çok daha az olması yeterlidir.

Hatta İstanbul hanımefendisi kelimesini çok defa duymuşuzdur. Ancak dikkat ettiyseniz bu kelime kimin için kullanılırsa kullanılsın, kafamızda saçı açık ve güzel elbiseli, bakımlı, kültürlü insanlar canlanır. Bu kelime kime yöneltildiyse de genel olarak bu tarz kişiyi görürüz. Bu kişiler gerçekten oturmasını kalkmasını bilen, bakımlı, kültürlü ve tam anlamıyla konuşmasını, oturmasını, kalkmasını bilen, kibar yani tam anlamıyla hanım hanımcık ve ağırbaşlı kadınlardır.

Bursa, Kütahya, Konya, Nevşehir gibi bölgelerde hanım hanımcık kelimesiyle ilgili daha ağır kıyafetlerin tercih edildiğini görmekteyiz. Yukarıda belirtilen bölgelere göre daha uzun pantolon ve etekler, özellikle iç belli etmeyen kazak, tişört gibi detaylara dikkat etmek gerektiğini fark ederiz.

Bu bölgelerde tişörtte çok kısa, özellikle koltuk altı ve omuzu açıkta bırakanlardan uzak durmak gerekir. Yasak mıdır değildir? Peki hanım hanımcık mıdır? Giyim tarzı olarak bakılırsa kuvvetle muhtemelen o da değildir.

Bu bölgelerde denizden uzaklaşmanın etkisiyle veya muhafazakarlığın artması nedeniyle kapri gibi tarzlara da sıcak bakılmaz.

Özellikle Erzurum, Van, Trabzon gibi muhafazakarlığın ve iklim olarak da daha sert bölgelere bakıldığında kapalı kombinler ön plana çıkmaktadır. Özellikle bu bölgelerde yöreselliğin etkisiyle de kombinler de örf ve adetlerde kullanılan giyimlerin çok daha sıklaştığı görülmektedir. Ve burada hanım hanımcık bir kızsın kelimesini duymak içni yüzde 80-90 kapalı olmanız gerekmektedir. Genellikle kapalı bayanlara daha hanım hanımcık kelimesi yakışmaktadır.

Kapalı bir kombin

Bölgelere göre hanım hanımcık nasıl olunur diyorsanız mutlaka bu tavsiyelerimize uymanızda büyük fayda var.

Hanım Hanımcık Saç Modelleri

Çok salaş, çok kısa ve uzun olmayan, genellikle derli toplu, düzgün taranmış saç modelleridir diyebiliriz.

Hanım hanımcık sayılabilecek sade saç modelleri

Düğünde bile düğüne gidiyormuş gibi görünmemek için çok sade tercih yapan insanlar var ya, işte bu kişilerin oluşturduğu akımın kökeninde bu var. “Aman abartıya kaçmayayım ve sade bir saçla hanım hanımcık görüneyim” derler bu kişiler.

Hanım hanımcık elbise modelleri

hanım hanımcık elbise modellerine incelediğimizde genellikle uzun etekli ve küçük yırtmaca sahip, derin göğüs ve sırt dekoltesinden uzak kıyafetlerin olduğunu görmekteyiz.

Hanım hanımcık kombinler arasında genellikle bir kadının aman babamın, amcamın veya karşı cins herhangi birinin yanında da rahat oturup kalkayım ve ayıplanmayayım şeklinde tercih ettiği elbise ve abiye türleri yer alır.

Hanım hanımcık ağırbaşlı elbise modeli

Hanım hanımcık elbise modelleri hakkında ilerleylen günlerde portföyümüzü genişleterek daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Makalemizde hanım hanımcık nasıl olunur? Genel olarak nelere dikkat etmek gerekir gibi bilgiler vermeye çalıştık. Ancak Hanım hanımcık kombinler, saç modelleri, abiye modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi takipte kalın.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail listeme kayıt olursanız, son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz!

Tebrikler! Başarılı Bir şekilde Abone Oldunuz

Ops.. Bir Şey Yanlış Gitti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selin Durmaz dedi ki:

    Hanım hanımcık bir makale olmuş, teşekkürler…

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.