Giyim Tarzları

Minimalist Giyim Tarzı

28.09.2018
10
Minimalist Giyim Tarzı

 

Temeli 1960 yıllarına kadar uzanan ve son yıllarda tekrar gündeme gelen minimalist giyim tarzı, sadeliği ve asaleti ön planda tutmaktadır. Hemen her kadının hayranlıkla takip ettiği bu tarza sahip bir dolaba ulaşmak, birçok kişinin hayalini oluşturuyor.

Günümüzde ünlü modacıları da etkisi altına alan moda akımında, sadelik ve şıklık bir arada kullanılıyor. Aralarında; CalvinKlein, CocoChanel, Prada, Pierre Cardin ve ReiKawakubo’yu sayabileceğimiz bu ünlü modacılar, tasarımlarda bu gözde stile yer veriyorlar.

Giyim tarzlarında abartıdan hoşlanmayan, sadeliği ön planda tutan kadınalar için oldukça uygun bir stildir.Minimalist giyim tarzı modasında, karışık olmadığı ve klasik çizgiler taşıdığı için zahmetsiz kombinler oluşturabilirsiniz. Böylelikle, zarafete ve şıklığa kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Stil; her ne kadar klasik çizgiler şeklinde yorumlansa da, spordan, bohem tarza kadar pek çok moda akımında değişik kombinlerde görülebiliyor. Burada amaçlanan, şıklığa pratik şekilde erişilebilirlik şeklinde özetlememiz mümkün. Tarzı oluştururken, sınırlar içinde kendi çizginizi yakalamanız çok kolay diyebiliriz.

Minimalist giyim tarzı hayat kurtarıcı olarak tanımlanır. Nedeni ise;şıklığı yakalamak istediğiniz zamanlarınızda, sade parçaları bir araya getirerek, oldukça ekonomik bir şekilde, çizginizi oluşturabilirsiniz.

Tesettür giyimde de, örneklerine sıkça rastlanan akımda, giyilen parçalar oldukça göz alıcı şekilde hayat bulur.

Minimalist Giyim Tarzı Modasında Nasıl Görünmeliyiz?

Başta da belirttiğimiz gibi, giyim tarzında gereken çizginin elde edilebilmesi için, bazı kuralları benimsemek gerekmektedir. Kullanılan renklere baktığımızda; siyah, beyaz, krem, gri ve mavi renklerini sıralayabiliriz. Pastel renkler zaman zaman kullanılabilse de, çok tercih edilen renkler arasında bulunmaz. Abartılı desenler, parıltı ve pullar kesinlikle kombinlerde yer almıyor. Aşırı abartıdan hoşlanan kişiler için uygun olmayan bu tarz, daha ziyade sadeliği benimseyenler için ideal şekillendirilmiş.

Tepeden tırnağa tek renk şeklinde giyimin benimsendiği ve monokrom stil adı verilen tarz, söz konusu moda akımında fazlasıyla yer buluyor. Bu sayede, yakalanmak istenen sadelik ve şıklık görüntüsü elde edilebiliyor. Böylece, aynı rengin, farklı tonlarının bir arada kullanılması anlamına gelen tonsurton stilde kullanılarak, hem havalı, hem de canlı görüntüler yakalanıyor.

Aksesuar kullanımını incelediğimizde, metal parçaların sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Az evvel değindiğimiz gibi, abartılı parçalar giyim tarzında yer bulmadığından dolayı, daha ziyade metal bir saat veya bileklikle kıyafet tamamlanıyor.

Dolabınızı minimalist giyim tarzı stilinde uygun şekilde hazırlamak istiyorsanız, bahsettiğimiz renklere öncelik vermenizi öneriyoruz. Renklere, hemen her mağazada kolaylıkla ulaşılabileceğiniz için, alışveriş konusunda zorluk yaşanmamaktadır. Hatta aynı mağazadan birçok farklı parça alınabilmesi ve pek çok kombin oluşturulabilmesi gayet mümkündür.

Alırken dikkat etmeniz gereken konu; alacağınız parçaların tek tek güzelliğine bakmak yerine, kafanızda kullanacağınız kombinleri oturtarak, uygun modelleri tercih etmenizdir. Bu şekilde, kullanım aşamasında oldukça rahatlık yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kullanamayacağınız gereksiz parçaların alınması o parçanın uzun süre dolapta kullanılmadan duracağı anlamına gelir.Bundan dolayı da, gereksiz alışverişten kaçınmış olursunuz.

Renk Seçimine Özen Gösterin

Siyah, beyaz, gri, krem ve mavi renkleri minimalist giyim tarzı modasında benimsenen başlıca renklerdir. Alışveriş esnasında, bu konuya dikkat göstermeniz, sonrasında evinizde kombin belirlemeniz aşamasında size oldukça rahatlık sağlayacaktır. Böylelikle, ne giyeceğinize karar verme süreniz kısalacak, zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Örneğin, siyah bir etek üzerine giyeceğiniz şık bir gri kazak sayesinde, oldukça hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bir diğer farklı kombin önerisi olarak, beyaz bir pantolon ve beyaz bir gömlek eşliğinde gayet çekici görünebilirsiniz. Beyaz ve siyahın değişmeyen şıklığı, her zaman günü kurtarabilmektedir.

 

 

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail listeme kayıt olursanız, son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz!

Tebrikler! Başarılı Bir şekilde Abone Oldunuz

Ops.. Bir Şey Yanlış Gitti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.